Michal Vrbata
Narodil se v roce 1973 v Jablonci n.N.
Od roku 1979 žije v Rychnově u Jbc
Od roku 1995 je členem spolku Patron
drpalik.mistecko@atlas.cz
 
 

Aktuálně o drobných památkách

Vytvořeno 09.11.2010 17:50:44 | Poslední změna 09.11.2010 18:07:37
Podzimní zpravodajství začnu příznivou zprávou. V Horní Dobré Vodě u Jablonce nad Nisou byl opraven kříž Paula Siebotha, stojící od roku 1860 v sousedství kaple Nanebevzetí P. Marie. Litinový kříž byl odlomen a odcizen někdy v polovině 90. let minulého století.
Další zpráva již není příznivá. V Rychnově u Jbc byla dosud neznámým vandalem poničena Boží muka - sloup Anděla Strážce stojící za kostelem sv. Václava. Ja poničen malovaný obrázek, který někdo "kamenoval". Při tom zničil též informační panel, stojící opodál.
V Železném Brodě byla sesazena socha P. Marie - Immaculaty, kterou letos na počátku léta brutálně poškodil zřejmě duševně vyšinutý jedinec. Socha byla odvezena do Prahy k opravě. Na místo se má vrátit před začátkem další turistické sezóny.
Dostala se mně zpráva o opravách drobných památek v okolí Nového Města pod Smrkem, křížů v Celní a Jindřichovické ulici a dvou Božích muk u Ludvíkova pod Smrkem. Jedna Božímuka jsou zde (mylně) nazývána "Dolní kaplička", druhá zase "Resselova kaplička". Jedná se však ve skutečnosti o typická pilířová Boží muka.
 
Prohlášení o Cookies